Mooiste stranden Mallorca

Mooiste stranden Mallorca – onontdekte pareltjes

Dat Mallorca strand paradijs bij uitstek is zal voor niemand een geheim zijn. Zo’n 200 stranden heeft dit eiland zonaanbidders te bieden. Op de meeste van Mallorca’s stranden ben je echter verre van de enige en aangezien hutje mutje niet zo ons ding is gingen wij op zoek naar de onontdekte pareltjes. Op deze stranden hoef je het azuurblauwe water of het fijne, witte zand niet te delen met hele hordes andere toeristen. Lees hier welke onontdekte mooie stranden Mallorca te bieden heeft en hoe jij ze vindt, aan elke kust van dit eiland.

Cala Mitjana

Er zijn 2 stranden op Mallorca met de naam Cala Mitjana. Dit strand is de meest zuidelijke, aan de zuidoost kust van Mallorca. Cala Mitjana ligt net ten noorden van een iets drukker bevolkt “paradijs”, Cala d’Or genaamd. Het strand is een smalle, bijzonder rustige baai, dat in feite het privé strand van een kleinschalig resort is. Je kan hier echter als bezoeker gewoon komen, als je weet hoe je het strand bereikt. Het smalle zandstrand is een ongerept stukje Mallorca, dat wordt omgeven door pijnbomen en rotsen. Er zijn hier geen bedjes of andere voorzieningen. Door de vorm van de baai, die eigenlijk een aftakking van een andere baai is, heb je hier vrijwel nooit last van golven en het strand loopt heel geleidelijk af de zee in, waardoor het perfect zwemmen is. Tussen je voeten schieten overal kleine visjes door het kristalheldere water en iets verder van het strand is het super om te snorkelen.

Mallorca strand Cala MitjanaCala Mitjana hoort zeker in ’t rijtje mooiste stranden Mallorca thuis

En zo kom je bij Cala Mitjana

Vanuit S’Horta volg je de borden richting Cala Sa Nau. Je komt terecht in een wirwar van kleine weggetjes, waar je constant hoopt dat er toch vooral geen tegenliggers komen. Als je de bordjes Cala Sa Nau blijft volgen kan je bij de laatste afslag in het rijtje auto’s vooraan bij de weg gratis parkeren, of doorrijden tot de officiële parkeerplaats. Van daaruit is het ongeveer 20 minuten lopen naar Cala Mitjana (er staan enkele bordjes). Het laatste stuk is een zandweg, waar je bij de T-splitsing linksaf moet. Daarna wijst het zich vanzelf. Je loopt over het terrein van het resort door een parkachtige, rotsige tuin tussen touwen door, tot je bij het strand komt.

Je kan ook met de auto doorrijden tot de parkeerplaats aan de rotsige zandweg naar Cala Mitjana, maar dit is een privéweg en je riskeert daarmee dus gedoe met omwonenden. Wij achtten dat risico in de stillere herfstmaanden erg klein en bespaarden ons hiermee de lange wandeling. De weg is slecht en erg smal. UPDATE In 2021 hoor ik dat de weg niet langer berijdbaar is.

mooiste stranden Mallorca Cala MitjanaEigenlijk is Cala Mitjana een flink eind lopen, maar door deze weg in te rijden hoeft dat niet

Cala des Borgit

Cala des Borgit ligt aan dezelfde zuidoost kust, maar nu net iets zuidelijker dan Cala d’Or. Ook deze baai is eigenlijk een aftakking van een andere, grotere inham, waardoor er vrijwel geen golven zijn. In de omgeving vind je niets dan natuur. Overal staan pijnbomen en het strand ligt aan de rand van het Mondragó Natural Park. Wij waren hier op een wat bewolkte dag, maar zelfs toen was het water onwaarschijnlijk blauw en helder.

Zo kom je bij Cala des Borgit

Met de auto kan je in het verre eind van het toeristenplaatsje Barca Trencada, tot op 50 meter van het strand rijden en op één van de weinige gratis parkeerplaatsen parkeren. Zijn de plekjes vol? Dan is er vlakbij een aantal appartementen met genoeg gratis parkeergelegenheid voor de deur.

mooiste stranden Mallorca Cala des BorgitOok Cala Borgit is een prachtig, rustig strand aan de zuidoost kant van Mallorca

Accommodatie bij 2 mooiste stranden Mallorca Zuidoost

Je weet nu welke 2 onmisbare stranden Mallorca in het Zuidoosten voor je bewaart. Wil je overnachten vlakbij deze stranden? Hostal Leo d’Or biedt eenvoudige kamers voor een hele leuke prijs, inclusief ontbijt en op slechts 3 minuutjes lopen vanaf Playa Gran. Je slaapt hier midden tussen Cala Mitjana en Cala des Borgit in (met de auto 10 minuutjes, niet lopend te doen!). Heb je liever wat meer luxe, dan is het nabij gelegen kleinschalige appartementencomplex, met eigen zwembad misschien wat voor jou. Overigens slaap je voor dezelfde prijs ook in een groot, eigen huis met alles erop en eraan.

Cala Deia

Cala Deia is één van de weinige stranden aan de (noord-)westkust en relatief rustig. Je vindt hier geen breed zandstrand, maar een rotsachtig baaitje, dat zich ook perfect loont om te snorkelen. Bij laag water is er zeker wel een stukje zand om je handdoekje neer te leggen, maar bij hoog water zal je een plekje moeten vinden op één van de rotsen. Er zijn hier geen strandbedjes, geen douches, wc’s of andere faciliteiten. Het water is daarentegen bijzonder helder en er zijn amper golven. Tegen betaling kan je de wc van het eenvoudige restaurantje aan de linkerkant van de baai gebruiken.

Zo bereik je Cala Deia

Net buiten het dorp Deia, op weg naar Sollér (inderdaad van het beroemde Palma-Sollér treintje) zie je een afslag naar links met een klein bordje “Cala Deia”. Let goed op, want voor je het weet ben je de afslag al voorbij. Je kan met de auto dit smalle weggetje naar de zee volgen, of lopend via een steil pad afdalen naar het Cala Deia strand. Dat laatste is het slimste als je op zeker wilt spelen, want het aantal parkeerplekken beneden is beperkt en ook vanaf de parkeerplaats is het nog wel een stukje lopen naar het strand.

Let op! De parkeerplekken bij Cala Deia zijn betaald en een redelijk eindje van het strand! Zorg dus dat je een kaartje koopt met voldoende tijd erop, zodat je niet nog een keer terug hoeft te lopen. Meer over de omgeving en accommodatie van Cala Deia en Cala Figuera lees je in mijn blog over het Noorden van Mallorca.

Mooiste stranden Mallorca Cala DeiaCala Deia is één van de weinige stranden aan de noordwest kust van Mallorca

Cala Figuera beach

Wij waren bij het Cala Figuera strand op een bewolkte dag, maar nog altijd was het water hier onwijs blauw. Cala Figuera ligt op het Formentor schiereiland en is vrij eenvoudig te vinden, aangezien de bizar blauw baai je al vanaf de weg naar de beroemde Formentor vuurtoren toelacht. Ook parkeren op de grote, gratis parkeerplaats boven aan de weg is geen probleem, als je tenminste stapvoets rijdt, want het is hier onverhard. De reden dat dit één van de rustigste stranden van Mallorca is zal ongetwijfeld het pad ernaartoe en de ondergrond van het strand zijn, want wat is dit een mooie plek. De baai wordt volledig omgeven door rotsen en je vind hier geen voorzieningen. Het strand zelf bestaat uit keitjes (bij laag water) en om te zwemmen moet je jezelf eerst voorbij de eerste paar meter met scherpe rotspunten zien de manoeuvreren. Maar dan zwem je ook in een perfecte setting van kristalhelder water, tussen de visjes, met spierwit zand op de bodem.

Zo kom je bij Cala Figuera beach

Vanaf de onverharde parkeerplaats, 7 kilometer voor de vuurtoren van Cap Formentor, volg je een steil pad naar beneden. Bovenaan zie je het houten bordje “Cala Figuara” staan. Het eerste deel van het pad is okee, daarna worden het meer een soort van geulen, waarlangs het regenwater naar beneden stroomt en is het oppassen geblazen. In een minuut of 20 sta je beneden en afgezien van de bootjes die hier vaak voor anker liggen hoef je dit paradijsje waarschijnlijk met slechts een handvol mede-ontdekkers te delen.

Zoek je een kindvriendelijk, makkelijk te bereiken strand? Ga dan een eindje verderop naar het eveneens prachtige Playa Formentor, waar je pal aan het lange, door pijnbomen omgeven zandstrand parkeert.

mooiste stranden Mallorca Cala Figuera Playa FormentorCala Figuera is schitterend, maar Playa Formentor is ook mooi en iets makkelijker te bereiken

Es Trenc

Niet helemaal een onontdekte parel, maar zeker het middelste deel van dit strand is bijzonder rustig, zelfs in de zomer. Houd er wel rekening mee dat dit deel van het lange zandstrand een geliefde plek is voor naturisten. Het brede strand wordt ook nog eens begrensd door mooie duinen, dus je hebt hier echt het gevoel van ruimte en rust. Het water is prachtig turquoise en mooi helder. Voor gezinnen met kinderen is dit een ideaal strand, omdat het heel geleidelijk afloopt en er genoeg zand is om een heel jaar zandkastelen te bouwen. Aan beide uiteinden van dit strand vind je wat horeca en voorzieningen als ligstoeltjes en een douche.

Zo kom je bij het Es Trenc strand

Er zijn 2 manieren om op het strand van Es Trenc te komen. Vanaf de kant van Sa Ràpita rijd je het beste naar het kleine plaatsje Ses Covetes, aan het westelijke einde van het strand. Hier is voldoende parkeergelegenheid, maar naar het rustigere deel van het strand is het wel een flink eind lopen. Vanaf Colònia de Sant Jordi volg je eerst de weg richting Campos, tot je aan de linkerkant een afslag “Es Trenc” tegenkomt. Deze weg eindigt bij het rustigere deel van het Es Trenc strand.

mooiste stranden Mallorca Es TrencEs Trenc is zeker niet het minst drukke strand in deze lijst, maar nog steeds heel relaxt

Cala Pi beach

Een prachtige baai aan de zuidoost kust, vlakbij het schattige dorpje Cala Pi. Het water is hier mooi blauw, maar iets minder helder dan we op andere plekken zagen. Je vindt hier een aantal strandstoelen, een barretje en in de drukke zomermaanden is er een strandwacht.

En zo bereik je Cala Pi beach

Je parkeert de auto boven in het dorpje en via een serie traptreden (147 in totaal) daal je af naar het strand. Let op, want het uitzicht is adembenemend, dus mis stappen is zo gebeurd. 🙂

Mallorca StrandenKaart moosite stranden Mallorca

Natuurlijk zijn er op nog veel meer mooie stranden op Mallorca. Hele drukke, toeristische, maar ook echt nog meer (relatief) rustige, zoals deze hierboven. Op Cala des Borgit waren we zelfs een tijdje de enige bezoekers. Mede dankzij het veranderde beleid op toerisme is Mallorca nog op best veel plekken een ongerept paradijsje. Ik zou zeggen: ga er zeker eens van genieten als je de kans hebt, het is er heerlijk!

Accommodatie bij 2 mooiste stranden Mallorca Zuidwest

Vijf autominuten vanaf Es Trenc en op slechts een paar minuutjes lopen vanaf een eigen strandje is dit kleinschalige appartementencomplex, in een rustig dorpje, omgeven door schitterende bloemen. Slaap je liever tussen twee van de mooiste stranden van Mallorca in (Es Trenc en Cala Pi), dan is dit grote, eigen huis in Sa Rapita een bijzonder kindvriendelijke en zachtgeprijsde optie.

Zelf genieten van deze stranden op Mallorca?

Ben je enthousiast geworden? Wij vlogen met Ryanair lekker voordelig naar Mallorca en boekten een accommodatie net ten Zuidwesten van Palma de Mallorca en een huurauto voor de hele week. Mallorca is niet heel groot, dus je kan veel van het eiland zien en alle stranden die hier beschreven worden bezoeken, in een week of net iets langer.

klimaat MallorcaKlimaat Mallorca

Tot half oktober heb je op Mallorca een vrij grote kans op veel zon en temperaturen van rond de 25 graden. Door de warme golfstroom kan je dan nog prima zwemmen in de zee. Wij ontdekten de mooiste stranden van Mallorca eind oktober en hadden ontzettende mazzel dat we zelfs toen nog zwemweer hadden. Vanaf november is het eigenlijk altijd TE koud voor een strandvakantie. Gelukkig zijn de stranden Mallorca haar enige troef niet, want met het zachte winterweer hier kan je uitstekend de ruige Noordkant van het eiland verkennen en de schattige dorpjes.

Wie geluk heeft kan dolfijnen zien rond Mallorca vanaf de stranden. Bij Cala d’Or schijnt dat geregeld voor te komen. Vergroot je kans door mee te gaan op een speciale dolfijnencruise op een catamaran, waarbij je ook nog kunt zwemmen.

Wist jij al dat Mallorca ook een andere kant heeft? Vertel me welke stranden Mallorca volgens jou de moeite waard maken, dan voeg ik ze toe aan dit overzicht. En wat veel mensen niet weten: Mallorca heeft meer te bieden dan strand. Ik schreef daarom een apart blog met de mooiste plekjes van Mallorca.

Ga naar al mijn Spanje blogs, of kies een andere bestemming »

Meld je aan en ontvang 4x per jaar Yvonne Magazine in je mailbox!

39 reacties op “Mooiste stranden Mallorca – onontdekte pareltjes

  1. Jalissa zegt:

    Gisteren Cala Mitjana bezocht na het lezen van dit blog. Fantastisch mooi!!
    Helaas is het absoluut niet meer te doen om met de auto. De weg die beschreven wordt als waar je in kan rijden in plaats van een stuk lopen is niet berijdbaar en er is tevens ook geen parkeerplaats meer. Fijn je auto ergens parkeren en lekker een stukje lopen :)!
    Het is zekerrrr de moeite waard.

    • Yvonne zegt:

      Wat leuk om te lezen! En bedacht voor de update over de weg er naartoe! Ik zal het in het blog aanpassen. Geniet nog van het mooie Mallorca en de zon.. hier in Nederland is het druilerig.

    • Yvonne zegt:

      Dank je wel. In 3 dagen is een auto wel zo relaxt.. anders zit je bijna alleen op de scooter, of je kunt maar een heel klein stukje van het eiland ontdekken. Verkijk je niet op de afstanden, vooral het Noorden houdt best lang op!

  2. Peter Theunissen zegt:

    Hi Yvonne,
    Wij hebben bijna al je “onontdekte pareltjes” bezocht.
    Dit zijn echt de mooiste plekjes van Mallorca !
    Cala Figuera, met een prachtige wandeling er naar toe, was voor ons de topper.
    Prachtig snorkelavontuur beleefd.
    Heel erg bedankt.
    Peter, Neel en Lotte

  3. Kim zegt:

    Hi Yvonne,
    Ik vertrek vanmiddag en ik denk dat je tips heel waardevol gaan zijn. Super al deze informatie.
    Ik heb nog wel een vraag. Heb je een navigatie plek voor het strand Cala Mitjana? Of de naam van het resort? Dan kunnen we er gericht heel rijden.
    Hoor het heel graag!
    Groet, Kim

    • Yvonne zegt:

      Ah heerlijk zeg! Heel veel plezier. Ik kan me dat niet meer precies herinneren, het is alweer anderhalf jaar geleden en we hebben zoveel plekken bezocht in de tussentijd. Hopelijk kunnen jullie het mbv google vinden.

  4. piet visser zegt:

    Dank voor je tip! wij ,mijn vrouw en ik zinj nog nooit op Mallorca geweest wel vaak naar Ibiza. Dus dit soort tips zijn welkom het is de leuk je te onttrekken aan de massa en iets moois en rustigs op te zoeken!
    hartelijke groet ,Piet

    • Yvonne zegt:

      Dank je wel voor je reactie en heel veel plezier op Mallorca. Het is een prachtig eiland, vooral deze stranden en het bergachtige noorden.

  5. Britte zegt:

    Wij zijn vorig jaar november een weekje op Mallorca geweest en hebben toen ook heel veel van de strandjes gezien die je in dit artikel noemt. Wij vonden het strandje bij Sa Calobra (in het noordwesten) ook prachtig! Maar hier wil je in het hoog seizoen absoluut niet zijn…

    • Yvonne zegt:

      Nee, ik kan me voorstellen dat dit in het hoogseizoen niet handig is, ook qua parkeren. Hadden jullie in november ook nog lekker weer?

  6. Diana zegt:

    Dat is nog zolang lekker weer is wist ik niet. Geeft weer een voordeel voor een najaarsvakantie. Mooie stranden en wat blauw ook. Ben je ook wat land in waards geweest? Schijnt ook heel mooi te zijn.

  7. Eva zegt:

    Een paar jaar geleden maakte ik vanuit een Mallorca een zeilcruise langs de Balearen en de Spaanse kust. Van Mallorca zelf zag ik vrijwel niets. Achteraf heb ik nog altijd spijt dat ik niet wat extra dagen (voor of na de cruise) op het eiland gebleven ben.

  8. Martin zegt:

    Prachtig! Mooi om te zien dat er ook minder toeristische opties zijn op Mallorca. Mijn allereerste buitenland ervaring was toen ik acht was en we naar Menorca op vakantie gingen. Daar zou ik best nog eens terug gaan en dan wellicht in combinatie met Mallorca, maar dan wel het deel dat jij hier laat zien…lijkt me heerlijk!

  9. Marcella zegt:

    Leuk om jouw mooie foto’s van Mallorca te zien! Ik hoor al jarenlang collega’s over dit eiland, omdat er vanaf Groningen Airport een directe verbinding is. Zelf slaan we deze bestemming echter nog over. Jammer, als ik al dit moois zo zie! Snel eens een tripje én een huurauto boeken! Leuk!

    • Yvonne zegt:

      Ach.. Mallorca ligt er nog wel even en is altijd nog mooi. 🙂 Ik kan me voorstellen dat je misschien eerst voor andere bestemmingen kiest. Maar zeker ooit een keer die kant op ja!

    • Yvonne zegt:

      Haha, ja… we hadden eindelijk eens een bestemming gekozen die geschikt is voor gezinnen. Hoewel Sri Lanka ook een hele goeie familiebestemming is!

  10. Stéphanie zegt:

    Prachtige baaitjes! Fijn dat er altijd nog rustige stranden op Mallorca zijn want dat hutje mutje is ook echt niets voor mij. Het eerste genoemde strand doet mij denken aan de Calanques in Zuid Frankrijk. Oké, een beetje dan 😉

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *